top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כיתות ג' - שינון המושגים והחומר משנה שעברה והתקדמות בחומר המוסיקלי לסולמות חדשים לצלילים חדשים ולשירים ויצירות מורכבות יותר. יד ימין נכנסת חזק לתמונה ומשלימה את סולם דו עם הצלילים הנמוכים.

התלמידים מנגנים היום שירים כמו  שיר הסתיו, שיר הרקפת (מתחת לסלע..) , תרועת החצוצרה, ושירי חנוכה.

במשך השנה נלמד שירים רבים נוספים , שירי חגים ועונות השנה ויצירות של מלחינים מוכרים , ננגן בשני קולות (דואטים וקנון), ונופיע בנגינה במסיבות הכיתתיות.

 

כיתות ד' - לומדים במסגרת שיעורי בחירה. לימוד הנגינה בחלילית אלט ושילוב בין האלט לסופרן

לשמחתי הרבה נרשמו לחוג הנגינה ילדים רבים אשר בחרו בו.  ואכן השיעורים מתנהלים בשמחה ובקצב משביע רצון.

התלמידים קיבלו חליליות אלט  והם מתנסים בנגינה בכלי החדש בהנאה רבה.

עד עתה למדנו 5 צלילים ראשונים. ואנו מרחיבים את הידע במושגים במוסיקה, מנגנים מקצבים מורכבים יותר ומקשיבים לקולות האחרים. לראשונה התלמידים חווים את הנגינה המשותפת בשני הכלים , חליליות אלט וסופרן .  

 

כיתות ה' - שרים, מתופפים, מאזינים

בכיתות אלו שתי קבוצות. קבוצת בחירה וכיתה אחת שלמה.

בקבוצת הבחירה עוסקים בכל התחומים של המוסיקה. שירה ולימוד שירים שונים ומגוונים בעברית ובאנגלית, לימוד סימנים של שפת תיפוף גוף בליווי יצירות מוסיקליות קלאסיות, תיפוף מקצבים על דליים עם מקלות הקשה ועוד. זהו שיעור מלא באנרגיות חיוביות, השתתפות מלאה שמחה וחיוכים לרוב!  במשך השנה נכין קטעים להשמעה בכיתות.

בשיעור הכיתתי לומדים מוסיקה דרך שירים . התלמידים כרגע בעיקר שרים. שרים ונהנים.

נחשפים לשירים עם חיוך, שירים עם סיפור מאחוריהם, למשל על המלחין שכתב אותם, או על התקופה בהם נכתבו. בהמשך יביאו התלמידים שירים שהם אוהבים ויספרו לכולם מדוע בחרו דווקא בשיר זה .   

עוד בתכנית: שירים בקנון ובדואט ויצירות קלאסיות, ג'אז ושירי עמים.

 

כיתות ו' - שתי קבוצות. הרכב נגינה בחליליות, ובנות שרות ומנגנות

 

קבוצת הנגינה - לשמחתי, התאספה לה קבוצה קטנה ואיכותית של תלמידים אשר בחרו לחזור לנגן בחליליות, להשלים חומר משנים שעברו ולהתקדם ביחד לנגינה משותפת בכל משפחת החליליות . כרגע אנו משננים את החומר ומתכוונים להעמיק ולנגן יחד בכלים השונים.

קבוצת השירה - צמד זמרות בליווי נגנית חליליות וגיטרה.. בשעה של נחת ושמחה אנו עובדות על שירים נבחרים ואהובים  ומקוות לעבוד היטב על מספר שירים בכדי להשמיע ביצוע מושלם ברוב עם..

 

תזמורת החליליות הייצוגית של בית הספר

השנה, זו השנה השלישית לקיומה של תזמורת זו, הצטרפו לתזמורת תלמידי כיתה ד' חדשים ועזבו בוגרי כתה ו' והתזמורת מונה 25 תלמידים מכיתות ד עד ו'.

התחלנו את המפגשים בגיבוש הקבוצה ואנו עובדים קשה להשיג את ההרמוניה והמשמעת הדרושים לנגינה משותפת רבת משתתפים ורב קולית.

אתם עוד תראו ותשמעו אותנו במהלך כל השנה. בתקוה שנתגבש לכדי קבוצה מוסיקלית ברמה סבירה ומעלה, נצא למפגשי נגינה מחוץ לבית הספר, כפי שעשינו בשנה שעברה.

 

 

חוויה מוזיקאלית - ילד מאושר הוא ילד שמנגן ושר - בין היתר - ועל כן הלמידה חייבת להיות תמיד חווייתית ומשמחת -

 

כיתות ב'  - מפגש ראשון ומרגש עם החלילית, כלי נגינה ראשון, למרבית התלמידים. . לימוד והקנייה בסיסית של מושגים במוסיקה בצורה חווייתית.

בשיעורים הראשונים הושם הדגש על אחיזה נכונה, ישיבה נכונה בעת הנגינה, נשיפה, סגירת הנקבים, וקריאת תווים ראשונים. הלמידה נעשית גם בדרך חיקוי , אילתור ובנגינה משמיעה , בנוסף לנגינה מתווים.  

היום התלמידים מזהים שלושה צלילים ראשונים, סי, לה, סול, וכבר מנגנים תרגילים ומנגינות ראשונות.

במשך השנה נלמד שירים עם צלילים נוספים לאט ובבטחה. לפי הביקוש ובהתאם לבקשות המחנכים ולתכנית הלימודים יופיעו הילדים בנגינה במסגרת הכיתה.

מוסיקה עם המורה רחלי
bottom of page